REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Magiczny Wernisaż "Oblicza Anielskie" w Milówce [WIDEO]

Magiczny Wernisaż "Oblicza Anielskie" w Milówce [WIDEO]

Dziś 13 listopada 2023 r., o godzinie 17:00, Gminny Ośrodek Kultury w Milówce stał się świadkiem wyjątkowego wydarzenia artystycznego.

Wernisaż Wystawy Malarstwa na Szkle, zatytułowany "Oblicza Anielskie", przeniósł uczestników w świat subtelności, delikatności i wyjątkowej estetyki.

Dwaj utalentowani artyści, Zbigniew Micherdziński i Marta Walczak-Stasiowska, prezentowali swoje niezwykłe prace inspirowane motywami anielskimi. Galeria w Gminnym Ośrodku Kultury w Milówce stała się areną, na której można było doświadczyć piękna, inspiracji i wyjątkowości sztuki na szkle.

Zbigniew Micherdziński,

Zbigniew Micherdziński, znawca twórczości ludowej i artysta z Beskidu Żywieckiego, to nie tylko założyciel i długoletni kierownik Galerii Sztuki Regionalnego Ośrodka Kultury w Bielsku-Białej, lecz także wszechstronny twórca.. Zafascynowany malarstwem na szkle, Micherdziński to nie tylko malarz, ale także utalentowany rzeźbiarz, grafik i rysownik. Aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym, organizując różnorodne wydarzenia, takie jak wystawy, konkursy, przeglądy i plenery. Jako pomysłodawca licznych imprez turystycznych i folklorystycznych, koordynuje także konkursy o zasięgu lokalnym, ogólnopolskim i międzynarodowym, a także wystawy i kiermasze sztuki ludowej w różnych krajach, w tym Polsce, Czechach, Niemczech, na Słowacji, na Węgrzech i we Francji. Jego wszechstronność i zaangażowanie sprawiają, że jest prawdziwym człowiekiem renesansu w dziedzinie sztuki i kultury.

Marta Walczak-Stasiowska

Marta Walczak-Stasiowska, rdzenna góralka z Zakopanego, to utalentowana malarka na szkle, hafciarka i pielęgniarka...Jako córka Zdzisława Walczaka, klasyka malarstwa na szkle, i Zofii Zych, śpiewaczki ludowej, od najmłodszych lat zanurzała się w sztuce pod okiem ojca. Jej obrazy, utrzymane w typowej ludowej stylistyce, charakteryzują się tradycyjnymi motywami, czytelną kolorystyką i precyzyjną kreską. Członkini Stowarzyszenia Twórców Ludowych, zdobyła wiele nagród, w tym Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wkład w upowszechnianie kultury ludowej. Jej prace były również docenione na Targach Sztuki Ludowej w Kazimierzu nad Wisłą.

Spotkanie z artystami było nie tylko okazją do podziwiania ich dzieł, ale również szansą na bezpośredni kontakt z twórcami. Widzowie mieli możliwość zgłębienia tajników inspiracji oraz dowiedzenia się więcej o historii kryjącej się za każdym dziełem sztuki.

Jeden z uczestników wydarzenia podkreślił: 

To była niezwykła okazja, aby zanurzyć się w świat sztuki. Prace Micherdzińskiego i Walczak-Stasiowskiej emanowały nie tylko pięknem, ale także głębokim przesłaniem.

 

Organizatorzy zadali sobie trud, aby wernisaż nie był tylko prezentacją sztuki, ale także niepowtarzalnym doświadczeniem. Montaż słowno-muzyczny, przygotowany przez Ruch Czystych Serc i Dekanalną Diakonię Uwielbienia, doskonale wprowadził uczestników w atmosferę galerii, tworząc niezapomniane wrażenia.

Podczas wernisażu 'Oblicza Anielskie' postanowiliśmy sprawić naszym gościom wyjątkową niespodziankę. Jeden z urokliwych obrazów Zbigniewa Micherdzińskiego został wylosowany spośród uczestników, a chwila, gdy trafił w ręce nowej właścicielki, wypełniła przestrzeń uśmiechem i radością. To wydarzenie stało się nie tylko momentem artystycznym, lecz także wyjątkowym przeżyciem dla każdego obecnego.
Grażyna KąkolDyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Milówce

 

"Oblicza Anielskie" stały się nie tylko inspiracją dla miłośników sztuki na szkle, ale także stworzyły okazję do nawiązania głębszego związku z artystami i ich dziełami. To wydarzenie nie tylko odkryło piękno sztuki ludowej, ale także ułatwiło mieszkańcom Gminy Milówka nawiązanie bliższego kontaktu z lokalnymi artystami. Wśród uczestników tej wyjątkowej wystawy znaleźli się również inni utalentowani artyści, zarówno malarze, jak i rzeźbiarze, co dodatkowo wzbogaciło atmosferę artystyczną tego wydarzenia.

Wójt Gminy Milówka, Robert Piętka, wspólnie z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury, wręczyli artystom zasłużone podziękowania za ich wkład w przygotowanie tej wyjątkowej wystawy.

Zapraszamy również do zapoznania się z wystąpieniem Ruchu Czystych Serc i Dekanalnej Diakonii Uwielbienia, które zostało umieszczone na dole artykułu. To niepowtarzalne przedstawienie słowno-muzyczne doskonale dopełniło atmosferę wernisażu, tworząc niezapomniane wrażenia. 

Wystawę można zwiedzać od poniedziałku do piątku od godz. 8.00-16.00. Wystawa czynna do 6 stycznia.

 

 

Przeczytaj także

 REKLAMA