REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Gmina Milówka: Ogłoszenie przetargu na modernizację infrastruktury za 6,8 mln zł!

Gmina Milówka: Ogłoszenie przetargu na modernizację infrastruktury za 6,8 mln zł!

Gmina Milówka ogłasza kolejny ważny przetarg mający na celu podniesienie jakości infrastruktury drogowo-mostowej na jej terenie. To strategiczne przedsięwzięcie wpisuje się w szerszy kontekst rozwoju regionu, a środki na modernizację pochodzą z "Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych", które dla Gminy Milówka wynoszą imponujące 6,8 mln złotych.

Dofinansowanie to stanowi kluczowy krok w zapewnieniu lepszych warunków komunikacyjnych dla mieszkańców oraz poprawi dostępności do różnych punktów na terenie gminy. Inwestycje w infrastrukturę drogowo-mostową to nie tylko korzyść dla obecnych mieszkańców, ale także inwestycja w przyszłość, przyciągając potencjalnych nowych mieszkańców oraz przedsiębiorców.

Po zakończeniu procesu przetargowego, w którym wyłoniony zostanie wykonawca, planowane jest rozpoczęcie prac już w nadchodzącej wiośnie. Szacowany czas realizacji projektu wynosi 8 miesięcy, co oznacza, że mieszkańcy Gminy Milówka mogą oczekiwać zauważalnych zmian w krótkim okresie czasu.

W rozmowach z przedstawicielami gminy podkreślono, że celem jest nie tylko zwiększenie bezpieczeństwa i efektywności komunikacyjnej, ale również tworzenie nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni dla mieszkańców. To inwestycja, która ma przyczynić się do długofalowego rozwoju gminy, przyciągając inwestorów i turystów.

Warto zauważyć, że taka skala inwestycji jest możliwa dzięki sprawnemu pozyskiwaniu środków zewnętrznych, co dowodzi profesjonalizmu i zaangażowania władz gminy w rozwój lokalnej społeczności. Warto śledzić kolejne etapy tego projektu, gdyż każdy krok stanowi istotny wkład w transformację Gminy Milówka na jeszcze atrakcyjniejsze miejsce do życia, pracy i rozwoju biznesu.

  

Przeczytaj także

 REKLAMA