REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W piątek 16 marca br. o godz. 21.00 z kościoła w Milówce wyruszymy

na Drogę Krzyżową na wzór ekstremalnej, po górach wokół Milówki: na Prusów, Halę Boraczą, Suchą Górę, Koniów i Zabawę (zejście do Nieledwii).

Ostrzegamy: trasa ponad 25 km w nocy, w trudnych zimowych warunkach. Mogą w niej uczestniczyć osoby, które chodzą po górach i mają bardzo dobrą kondycję. Warunkiem jest też zachowanie milczenia w czasie drogi. Każdy otrzyma tekst rozważań poszczególnych stacji. Choć pójdziemy w grupie, to jednak każdy idzie na własną odpowiedzialność!

Ekwipunek: ciepłe ubranie (okrycie przeciwdeszczowe, przeciwwietrzne, wygodne i wodoodporne buty przystosowane do długich wędrówek (w niektórych miejscach trasa może być błotnista, oblodzona i śliska), spodnie chroniące przed wiatrem i deszczem, czapka, rękawiczki, plecak, latarka (najlepiej czołowa z zapasem baterii), mały zapas żywności (termos z gorącą herbatą, kanapki, czekolada), kijki do pieszych wędrówek, naładowany telefon. W DK będą uczestniczyć ratownicy Grupy Beskidzkiej GOPR, którzy w razie potrzeby udzielą pierwszej pomocy. Nie trzeba się zapisywać, wystarczy przyjść i mieć wolę odprawienia Drogi Krzyżowej.

 

Źródło: parafia Milówka

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE