REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Siustano potańcówka w Zwardoniu - Wspólne świętowanie, muzyka i tradycja!
Fot: Karolina Hojny

Siustano potańcówka w Zwardoniu - Wspólne świętowanie, muzyka i tradycja!

Wczoraj, 11 listopada 2023 roku, mieszkańcy Zwardonia mieli okazję uczestniczyć w niezapomnianej potańcówce, która na długo pozostanie w ich wspomnieniach.

Organizacja tego wydarzenia była możliwa dzięki zaangażowaniu Sołtysa Sołectwa Zwardoń, Koła Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczej Straży Pożarnej. To dzięki ich staranności i profesjonalizmowi potańcówka stała się niezapomnianym przeżyciem. Bez ich wkładu, nie byłoby tak wspaniałej zabawy.

Atmosfera była fantastyczna, ludzie uśmiechnięci, muzyka doskonała. Cieszę się, że mogłam być częścią tego wyjątkowego wydarzenia.
Podkreśla uczestniczka potańcówki.

 

Nie możemy także zapomnieć o kapeli góralskiej "Beskidzcy Zbóje", która stworzyła niepowtarzalną atmosferę swoją muzyką i poprowadziła nas przez całe wydarzenie. Dziękujemy za energię, jaką przynieśliście na parkiet, sprawiając, że wszyscy goście mogli dosłownie poszaleć w tańcu.

Oprócz tańczenia, nie zabrakło również pysznego jedzenia przygotowanego przez utalentowane Koło Gospodyń Wiejskich. Biesiadowanie przy smakowitych potrawach, śpiewanie "zwardońskich" piosenek - to wszystko sprawiło, że wieczór był pełen radości i wspólnego świętowania.

Wydarzenie to nie tylko doskonała okazja do zabawy, ale także czas na uczczenie tradycji. Koło Gospodyń Wiejskich podzieliło się z nami tajnikami wytwarzania masła ręcznie przy użyciu Maślniczki, co stanowiło fascynującą lekcję historii i kultury.

Sołtys Jacek Hojny z uśmiechem na twarzy podkreślił, że to właśnie wspólnota i solidarność uczestników sprawiają, że lokalne wydarzenia tak doskonale się udają.

"To nie tylko potańcówka, to moment, w którym nasza społeczność wspólnie tworzy coś pięknego. Zawsze możemy na siebie liczyć, i to sprawia, że nasza miejscowość jest wyjątkowa. Dziękuję Wam za każdą chwilę spędzoną razem, za Waszą energię i zaangażowanie. To właśnie Wasza obecność sprawia, że nasze spotkania są tak wyjątkowe,"
zaznaczył, kierując serdeczne słowa do wszystkich obecnych na potańcówce.

 

A jeśli chcecie zobaczyć, jak wyglądała potańcówka, zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa KaroFotografia - Karolina Hojny. To właśnie one najlepiej oddają magię tego wydarzenia.

Warto dodać, że impreza została zorganizowana ze środków publicznych, przy wsparciu Urzędu Gminy Rajcza oraz środków Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej.

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim, którzy uczestniczyli i przyczynili się do tego, że Siustano potańcówka była niezapomnianym przeżyciem!

Przeczytaj także

 REKLAMA