REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

 
 
Wyglądają
pięknie o każdej porze roku i zawsze można na nich spotkać spacerujących mieszkańców i turystów. I temu też mają służyć. Bulwary nad Sołą w Węgierskiej Górce, które stały się wizytówką naszej gminy.
Ten malowniczy i podnoszący atrakcyjność  Węgierskiej Górki Bulwar został oddany do użytku 7 grudnia 2009 roku. Można do niego dotrzeć od ul. Kamiennej prawym brzegiem rzeki Soły do ul. Zielonej, wzdłuż potoku Żabniczka oraz brzegami Młynówki. 
wg61
Jedną z większych atrakcji tego miejsca jest most łukowy nad Sołą, wykonany z afrykańskiego drewna, który łączy ul. 3 Maja z bulwarami i Traktem Cesarskim po drugiej stronie rzeki. Powstała w XVIII wieku za panowania cesarza Józefa II Cesarka służyła  jako najkrótszy szlak komunikacyjny łączący Kraków z Wiedniem. Dziś -  zakątek ten z racji swego położenia  jest często i chętnie odwiedzany przez mieszkańców i  turystów. 
 
 Na  Bulwarach znajdują się ławeczki na odpoczynek, miejsce na piknik i ognisko, taras widokowy z przepięknym widokiem na panoramę Beskidu Żywieckiego, a ponadto trasa częściowo wiedzie ścieżką dydaktyczną, stąd kilka tablic z ciekawostkami przyrodniczymi. 
Dodatkowo można nieco zboczyć z trasy i pójść czerwonym szlakiem aby obejrzeć ruiny fortu „Waligóra”, który znajduje się w odległości ok. 300m od Traktu Cesarskiego.
 
wg53
 
Nieopodal znajduje się Hala Widowiskowo - Sportowa, będąca jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w powiecie żywieckim. Wyposażona jest w obszerny hol główny, którego wymiary wynoszą 39,3m x 39,1m i wys. 5,1 m.
 
wg11
 
Sama Hala Sportowa to obiekt o wymiarach 50,2m x 33,8m i wysokości 14,5m. Zawiera w sobie boisko o wymiarach 22 x 44m wraz z 2-metrowym obejściem, co pozwoliło na uzyskanie pełnowymiarowych boisk do gry w koszykówkę, siatkówkę czy piłkę ręczną. Posadzka na boisku, to bezspoinowo położona wykładzina korkowa z powłoką poliuretanową na legarach drewnianych. Podłoga posiada specjalne kotwy służące do montowania bramek i słupków do siatkówki czy tenisa. Na północnej ścianie hali zamontowano drabinki do ćwiczeń gimnastycznych, na ścianie zachodniej zaś profesjonalną ściankę wspinaczkową o różnych stopniach trudności.
 
Galeria dla widzów posiada 282 miejsca siedzące i prawie 200 miejsc stojących na antresoli. Miejsca siedzące zapewniają specjalnie montowane, bardzo wytrzymałe siedzenia z tworzywa sztucznego.
 

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Żywiec
Gmina Rajcza
Beskid997
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE