REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Śladami Jana Pawła II na Hali Boraczej
OPG Węgierska Górka

Śladami Jana Pawła II na Hali Boraczej

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom I edycji gry terenowej

pod nazwą Wyprawa Górska ze św. Janem Pawłem II. Wydarzenie zorganizowane było na pamiatkę 39. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Z tej okazji na Hali Boraczej  uczniowie siedmiu szkół podstawowych z terenu Żywiecczyzny spotkali się, aby zgłębić wiedzę o tym Wielkim Polaku. Prawie 80 młodych osób wyruszyło na  szlaki, by następnie odpowiadać na pytania z dziedziny geografii regionu i życia Jana Pawła II
Inicjatorem wydarzenie był ks.  Paweł Danek.

Nie byłoby jednak tej wyprawy ani nie odbyłaby się ona w takim kształcie bez zaangażowania władz gminy Węgierska Górka.
Rywalizującym drużynom na Hali Boraczej kibicował Wójt Gminy Węgierska Górka, który jednocześnie podkreśli, iż takie inicjatywy są niezbędne, by czcić pamięć Jana Pawła II, a młodemu pokoleniu przypominać o wielkim rodaku.

"Całe nasze góry pełne są śladów Jana Pawłą II. Ten Rajd organizujemy po raz pierwszy, jednak z pewnością na tym się nie zatrzymamy" - powiedział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Dbałość o tradycję i jej kultywowanie jest jednym z elementów rozwoju gminy Węgierska Górka.

"Strategia rozwoju gminy Węgierska Górka zakłada, iż jest to gmina turystyczna. Jednak musimy pamiętać o jednej rzeczy: nie możemy oderwać się od tradycji. Musimy tak realizowac zamierzenia inwestycyjne, by one zawsze do tej tradycji nawiązywały, a jednocześnie wynikały z potrzeby mieszkańców.  I nawiązują do niej i bulwary nad Sołą, i taki też cel ma modernizacja kościoła św. Katarzyny w Cięcinie" - dodał Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Przeczytaj także

 REKLAMA