REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Węgierska Górka pamięta...
Fot.Robert Wierzbicki

Węgierska Górka pamięta...

...o tych, którzy odeszli...

 

Żyją tylko w płomieniu świecy i w pamięci tych, którzy pozostali.

Wszystkich Świętych i Dzień Zadusznych to święto, w którym wspominamy naszych bliskich zmarłych.

Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik o tym wyjątkowym dniu:

"W gminie Węgierska Górka w okresie od 1 stycznia do 30 października 2017 r. pożegnaliśmy 127 mieszkańców. Rodzice, dziadkowie, synowie, córki... Żyli obok nas i choć bez nich nigdy nic już nie będzie takie same, pamięć o nich niech pozostanie w ciszy cmentarzy i w blasku płomieni.

W tym wyjątkowym, pełnym zadumy i nostalgii dniu, każdy z nas wspomina swoich bliskich, którzy zapisali się w naszej pamięci.

Warto przypomnieć również i tych, którzy tworzyli tożsamość naszej gminy.

Przypomnijmy więc osoby, o których trzeba pamiętać, warto przypominać i dziękować za to, co pozostawili, co zaszczepili w nas, co ofiarowali drugiemu człowiekowi.

Wśród tych mieszkańców, Zwyczajnych Ludzi, którzy odeszli, nie brakowało  autorytetów, działaczy czy nauczycieli wychowujących wiele pokoleń i mających wpływ na kształtowanie odpowiednich postaw lokalnej społeczności i w końcu naszych przyjaciół.

W lutym pożegnaliśmy JÓZEFA MICHALSKIEGO  - mieszkańca Ciśca, nauczyciela w Szkole Podstawowej w Ciścu, radnego, długoletniego działacza o sprawy mieszkańców.

Również w lutym żegnaliśmy RENATĘ MADEJCZYK -  mieszkankę Węgierskiej Górki. Renata Madejczyk była sołtysem wsi Węgierska Górka, działała w Kole Gospodyń, była również inicjatorką dyktanda gwarowego „Godomy po nasymu".

W kwietniu odszedł TADEUSZ JURASZ -  lokalny przedsiębiorca z Żabnicy.

W czerwcu w Ciścu żegnaliśmy FRANCISZKA PYTLARZA -  radnego, długoletniego działacza społecznego.

W lipcu smutne wieści dotarły do nas z Żabnicy -  zmarł STANISŁAW WOJTYŁA. Rolnik, baca, członek Stowarzyszenia Hodowców Owiec, Kóz i  Producentów Zdrowej Żywności.

Również w lipcu odeszła ELŻBIETA RUSEK   - matka ojca Franciszkanina Alana Franciszka OFM  dziekana, proboszcza i kustosza parafii w Katowicach-Panewnikach.

We wrześniu zmarła MARIA MOTYKA  - nauczycielka w Szkole Podstawowej  w Ciścu.

Na zawsze pozostaną w naszej pamięci."

 

Przeczytaj także

 REKLAMA