Były gratulacje, były życzenia i dobre słowa. 
Uroczystą  Mszą Świętą odprawioną w Kościole św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie rozpoczęlismy obchody 70. rocznicy istnienia Koła Łowieckiego "Knieja" z Cięciny. Ten piękny jubileusz świętowaliśmy w minioną sobotę 4  listopada.  Oprawę i wyjatkowość tego dnia i święta podkreślały podniołe poczty sztandarowe. Koło Łowieckie "Knieja" swój jubileusz świętowało w towarzystwie znakomitych gości, których powitał Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik. A swoją obecnością zaszczyciła nas m.in. Poseł na Sejm RP Małgorzata Pępek oraz I Wojewoda Śląski Jan Chrząszcz.
"Przez 70 lat to Koło w sposób bardzo aktywny działało w środowisku gminy Węgierska Górka, realizując różnorodne cele, a przede wszystkim to dbałość o zwierzynę i o łowisko. Ale podkreślić należy również dbałość o tradycję i kulturę łowiecką, która ściśle jest związana z tym środowiskiem i niezmiernie ważne jest jej kultywowanie. Cieszymy się, że tak prężnie Koło działa z Prezesem Waligórą na czele. Ta impreza świadczy również o tym, iż to Koło to nie tylko sama działalność łowiecka, ale i integracja, bo jak w każdym środowisku niezbędni są ludzie i to dzięki nim możemy świętować tak piękny jubileusz" - powiedział Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.
Podczas uroczystości goście składali gratulacje Członkom Koła Myśliwskiego Knieja. Do gratulacji dołączyli przedstawiciele władz gminy Węgierska Górka na czele z Wójtem Piotrem Tyrlikiem, który podkreślił również,  iż 70 lat działalności Koła Łowieckiego Knieja to godny spadek dla przyszłych pokoleń myśliwskich oraz mieszkańców naszego regionu.

Reklama

Wszystkie
Gmina Rajcza
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE