Dziś z dumą powiedzieć możemy - niepodległa.

Jednak przez 123 lata nie była obecna na mapach Europy. W każdej niemal gminie miejscowości w całym kraju Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest wyjatkowo uroczyście. Nie inaczej było i w Węgierskiej Górce, gdzie  - tak jak i w całym kraju - uczciliśmy ten szczególny dla Polski dzień.   Jak co roku w Gminie Węgierska Górka  uroczystości Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęto złożeniem wiązanek kwiatów w Miejscach Pamięci.

W uroczystościach uczestniczył Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik.

Następnie w Kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce odbyła się uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny, w której licznie uczestniczyły delegacje instytucji oraz stowarzyszeń działających na terenie Gminy Węgierska Górka oraz przedstawiciele władz gminy na czele z Wójtem Piotrem Tyrlikiem. Mszę Świętą uświetnił Chór Quattro Voci w repertuarem przygotowanym przez Jerzego Sobla.  

Tradycyjnie na zakończenie grono pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. prof. Jerzego Buzka w Węgierskiej Górce przygotowało piękne widowisko słowno - muzyczne.

Reklama

Wszystkie
Gmina Rajcza
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE