REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Kolędowali w Kościele w Żabnicy

Kolędowali w Kościele w Żabnicy

W niedzielny wieczór kościół w Żabnicy wypełniły dżwięki przepięknych kolęd i pastorałek. 

 

 

 

 

W niedzielę 28.01.2018 w kościele p.w. Matki Bożej Częstochowskiej w Żabnicy odbył się już piąty z kolei Wieczór Kolęd zorganizowany przez Parafialną Orkiestrę Dętą "BARKA".

W Wieczorze Kolęd licznie udział wzięły przedszkolaki oraz dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żabnicy. Jak co roku nie zabrakło również Gospodyń Wiejskich wraz z kapelą "Urwisko". Bardzo pięknie zaprezentowała się również "Schola" i "Oaza" prowadzone przez księdza Jarosława Bielesza. 

Wspaniałym urozmaiceniem "V Wieczoru Kolęd" za sprawą Pana prof. Bogdana Matławskiego był gościnny występ "Młodzieżowej Orkiestry Dętej" działającej przy Łobeskim Domu Kultury.

Wspaniałe wejście w strojach historycznych, piękne słowa wstępu wypowiedziane przez Dyrektora Domu Kultury a zarazem Kapelmistrza Dariusza Ledziona, super koncert na czterdzieści instrumentów oraz solowy śpiew, zachwyciły obecnych w kościele gości.

Na zakończenie wieczoru oczywiście wystąpiła Parafialna Orkiestra Dęta "BARKA" ze wspaniałą wiązanką kolęd i melodii świątecznych.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim uczestnikom i gościom za zaangażowanie i wyjatkowo liczny udział.

 

Przeczytaj także

 REKLAMA