REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Góralski Bal z Małym Haśnikiem

Góralski Bal z Małym Haśnikiem

 
 
Gdzie najlepiej poczuć prawdziwie góralską atmosferę?
 
 
Doskonałą do tego okazją jest Góralski Bal, jeśli dodamy do tego informację, iż bawimy się w towarzystwie Zespołu Regionalnego Mały Haśnik - mamy przed soba kwintesencję góralskiej kultury i zabawy.
Po raz dwudziesty już Góralski Bal odbył się w sobotę 3 lutego w Żabnicy w budynku OSP. 
 
Sobotnią zabawę w Żabnicy zaszczycił swoją obecnością Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, który podkreślił, jak bardzo istotną rolę w kultywowaniu tradycji i kultury Żywiecczyzny odgrywa istnienie Zespołu. "Dziękuję  za to zaangażowanie, bo dzięki Wam młode pokolenie wzrasta w tak ważnym poczuciu własnej tożsamości, a dzisiejszy Bal pokazał, jak ważna jest integracja i to, iż ten wieczór możemy spędzić razem" - dodał  Wójt Gminy Piotr Tyrlik. 
 
 
has
 
Nie zabrakło także innych zacnych osób, którym w imieniu Zespołu serdecznie dziękujemy za udział w Góralskim Balu. 
 
Jak na Bal przystało - nie mogło zabraknąć góralskiej muzyki, dzięki której każdy, kto sobotni wieczór spędził z nami wie, jak bawią się górale. Gry, zabawy i wspaniałe regionalne jadło - Góralski Bal to po prostu impreza, na której trzeba być.
 
Dochód z Balu przeznaczony jest dla Zespołu "Mały Haśnik". 
 
 "Mały Haśnik" to zespół regionalny,który tworzą dzieci i młodzież. Zespół odtwarza kulturę  i zwyczaje  Beskidu Żywieckiego. Muzycy regionalni z tej grupy wielokrotnie byli nagradzania na przeglądach i festiwalach w Polsce oraz za granicą.
 
 
has3
 

Przeczytaj także

 REKLAMA