REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Górska Odyseja, czyli sprzątanie brzegów Soły w Węgierskiej Górce!

Górska Odyseja, czyli sprzątanie brzegów Soły w Węgierskiej Górce!

W niedzielę 16 maja

odbędzie się majowy etap Górskiej Odysei, która zakończy się w Węgierskiej Górce. Priorytetem akcji jest zwrócenie uwagi na problem zaśmiecania gór i lasów odpadami, szczególnie tymi z plastiku, które są bardzo niebezpieczne dla środowiska.

Organizatorzy zapraszają do udziału w 5 etapie akcji Górska Odyseja. Akcja startuje 14 maja z Rabki Zdroju w kierunku  Węgierskiej Górki -zakończenie 16 maja. Ekolog i podróżnik Dominik Dobrowolski wraz z wolontariuszami przejdzie  w sumie ok 85 km. w tym suma podejść to 4047 m oraz suma zejść 4142 m.  Wędrówka będzie wiodła przez Region Pogórza Orawsko-Jordanowskiego i teren Babiogórskiego Parku Narodowego. Uczestnicy zdobędą m.in. najwyższy szczyt Beskidów – Babią Górę (1725 m n.p.m.).

Majowy etap Górskiej Odysei zakończy się w Węgierskiej Górce lokalną akcją sprzątania brzegów rzeki Soły. Zbiórka w niedzielę 16 maja o godz. 10 przy Moście Zakochanych (ul. 3 maja). Zostanie posprzątany odcinek od ul. mjr. Kazimierza Czarkowskiego z jednej strony i wiaduktu drogi krajowej DK1 – z drugiej.

 Zgłoszenia chęci przyłączenia się do akcji lub zgłoszenia miejsca do oczyszczenia przyjmowane są za pośrednictwem emaila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Przeczytaj także

 REKLAMA