REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Otwarcie plenerowych biblioteczek w Węgierskiej Górce!

Otwarcie plenerowych biblioteczek w Węgierskiej Górce!

A gdyby w naszej

gminie powstało takie miejsce gdzie można podzielić się książką? Co wy na to? W każdym sołectwie w gminie Węgierska Górka, mogą państwo spotkać plenerowe biblioteki, w których można podzielić się przeczytaną już książką lub taką która nam już nie posłuży. 

Z tej okazji Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Węgierskiej Górce, serdecznie zapraszają na otwarcie plenerowych biblioteczek, które odbędzie się już 4 czerwca o godz. 15.30 na Bulwarach w Węgierskiej Górce. 

Czym są biblioteki plenerowe? Jak działają? Zasady korzystania z biblioteki plenerowej są proste. Każdy może wybrać książkę z półki i wziąć ją ze sobą, a po przeczytaniu odłożyć ją dla kolejnego czytelnika. Można też przynieść swoje książki i puścić w obieg czytelniczy. Oprócz popularnych pozycji literackich w biblioteczkach zostaną umieszczone publikacje naukowe oraz materiały promujące dbanie o środowisko. Projekt ma na celu promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców oraz umożliwia im łatwiejszy dostęp do książek. Otwarcie biblioteczek miało odbyć się wraz z przyjściem wiosny, niestety sytuacja epidemiologiczna i nałożone obostrzenia skutecznie pokrzyżowały te plany. Zmuszeni jesteśmy przesunąć to wydarzenie na dalszy termin, gdy sytuacja w kraju na to pozwoli.

Biblioteczki plenerowe powstały w ramach zadania „Uwolnij książki, dziel się z innymi - plenerowe biblioteki”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

biblplenplakat

Przeczytaj także

 REKLAMA