REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Węgierska Górka - biblioteczki plenerowe już są!

Węgierska Górka - biblioteczki plenerowe już są!

W miniony piątek

w Gminie Węgierska Górka odbyło się wielkie otwarcie Biblioteczek Plenerowych. 4 czerwca spotkaliśmy się na bulwarach nad Sołą, aby razem świętować dzień dziecka i spędzać czas na zabawie. Otwarciu towarzyszyło zabawne rozwiązywanie wielkiej krzyżówki, której hasło odgadły dzieci. Tajemnicza budka została uroczyście odsłonięta przez najmniejszych mieszkańców gminy. Najmłodsi biorący udział w wydarzeniu otrzymali słodycze oraz zakładki na książki. Po rozwiązaniu krzyżówki razem Panią sekretarz gminy Sabiną Tomiczek wspólnie przeczytaliśmy fragment jednej z książek, którą można znaleźć  w plenerowej biblioteczce.

Biblioteczki plenerowe w naszej gminie powstały w każdym z sołectw: w Żabnicy na skwerku przy Bibliotece Publicznej, w Ciścu przy deptaku koło boiska piłkarskiego, w Węgierskiej Górce na bulwarach przy placu zabaw oraz w Cięcinie na placu zabaw przy szkole.

Oprócz popularnych pozycji literackich w biblioteczkach zostaną umieszczone publikacje naukowe oraz materiały promujące dbanie o środowisko. Projekt ma na celu promowanie czytelnictwa wśród mieszkańców oraz umożliwia im łatwiejszy dostęp do książek.

Biblioteczki plenerowe powstały w ramach zadania „Uwolnij książki, dziel się z innymi - plenerowe biblioteki”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19. Wsparcia dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Instytucja zarządzająca PROW 2014-2020 – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

______________

OPG WG

Przeczytaj także

 REKLAMA