REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Odbywające się w

gminie Węgierska Górka koncerty organowe wpisały się już na stałe w kalendarz imprez. Również i w tym roku przygotowaliśmy dla Państwa niecodzienną ucztę muzyczną. Wspaniały koncert organowy z improwizacjami w wykonaniu wybitnego organisty Arkadiusza Popławskiego.

Koncert odbędzie się w kościele Przemienienia Pańskiego w Węgierskiej Górce. Zapraszamy w niedzielę 4 lipca na godzinę 19:00.

wgorganypl

Arkadiusz Popławski – urodzony w 1975 r. w Raciborzu na Górnym Śląsku. Absolwent PSM I st. w Raciborzu i PSM II st. w Rybniku w klasie organów, jak również Metropolitarnego Studium Muzyki Kościelnej w Katowicach. Ukończył studia muzyczne na Wydziale Instrumentalistyka w klasie organów oraz na Wydziale Edukacji Artystycznej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, uzyskując tytuł magistra sztuki. Wielokrotny uczestnik międzynarodowych mistrzowskich kursów improwizacji organowej w Niemczech. W latach 1987- 1996 organista kościołów w Raciborzu, w latach 1996- 2010 główny organista w Bazylice Narodzenia NMP w Pszowie, w latach 2012 - 2017 organista Archikatedry pw. Wniebowzięcia NMP i św. Andrzeja we Fromborku.
Występował m. in. w ramach corocznych Festiwali Organowych i Chóralnych Fide et Amore w Żorach, podczas Dni Muzyki Organowej organizowanych przez władze miasta Rybnika i Raciborza. Od siedmiu lat bierze udział jako solista w corocznych Tyskich Wieczorach Kolędowych w Tychach, brał udział w XVI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Wokalnej Viva il Canto w Cieszynie. Koncertował na Wielkanocnych Koncertach Muzyki Sakralnej w Białej Podlaskiej a także w Leverkusen w Niemczech w ramach corocznych Nocy Organowych Orgelnacht. W 2010 roku grał na Międzynarodowym Festiwalu Musica Sacra w Skoczowie, a w latach 2010 i 2011 na Międzynarodowej Dekadzie Muzyki Organowej w Cieszynie i Czeskim Cieszynie. W 2011 roku koncertował na Letnim Recitalu Organowym w Pogórzu. Współpracuje z wieloma chórami jako akompaniator. Arkadiusz Popławski oprócz działalności artystycznej prowadzi również intensywną działalność organmistrzowską na terenie Górnego i Dolnego Śląska, Pomorza i Warmii.
W 2011 roku otrzymał Złotą Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego, nadaną przez Sejmik Województwa Śląskiego. W 2012 r. został odznaczony Złotą Odznaką Honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2014 r. otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej za całokształt działalności artystycznej na terenie Śląska, ze szczególnym uwzględnieniem społecznej działalności na rzecz krzewienia kultury muzycznej w środowiskach amatorskich.


Program: - J.S. Bach - Preludium i fuga Es - dur BWV 552
- J. S. Bach - Siciliana z Sonaty Es - dur na flet i klawesyn BWV 1031
- J. G. Graun - Animoso z Koncertu g - moll
- C. W. Dieckmann - A Song of Sunshine
- J. N. Lemmens - Fanfare
- L. Vierne - Scherzetto ze zbioru "24 Pièces en style libre"
- E. Gigout - Toccata h - moll
- Improwizacja:
"Tryptyk o św. Józefie"
Tematy pieśni:
"Duszo moja, niech pieśń twoja"
"Szczęśliwy, kto sobie patrona"
"Józefie, święty Patronie"

ZOBACZ TAKŻE Z GMINY WĘGIERSKA GÓRKA:

Wszystkie
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Beskid997
Z regionu
Żywiec
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE