REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Węgierska Górka - koncert zespołu Wałasi!
Fot: Wałasi Fb

Węgierska Górka - koncert zespołu Wałasi!

Ośrodek Promocji Gminy Węgierska Górka

 serdecznie zaprasza wszystkich miłośników folkloru i muzyki folkowej na koncert zespołu WAŁASI, który odbędzie w ramach tegorocznego podsumowania IX Dyktanda Gwarowego,  26 listopada w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka  o godz. 18:00. 

Wałasi to kapela wykonująca tradycyjną muzykę Beskidów oraz własne kompozycje inspirowane naturą i górskimi krajobrazami. Muzykują od 1985 roku, w tym czasie koncertowali w całej niemalże Europie, w Indiach, Nepalu, na Cejlonie i w Maroko.  Są laureatami Nagrody im. Oskara Kolberga oraz wielu festiwali: Kapel Ludowych i Śpiewaków w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą, „Nowa Tradycja” organizowanego przez Polskie Radio, Górali Polskich w Żywcu, Międzynarodowego Festiwalu Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem, „Eurofolk” w Płocku. Współpracowali z wieloma artystami, m.in. Stanisławem Deją, Piotrem Baronem, Piotrem Wyleżołem. Od lat współpracują z legendą polskiego rocka – Józefem Skrzekiem, a o ich wszechstronności świadczy m.in. nagroda Złotej Maski za muzykę do spektaklu „Historyja o chwalebnym Zmartwychwstaniu Pańskim” w reżyserii Wiesława Komasy.

Po koncercie odbędzie się uroczyste wręczenie nagród laureatom IX Dyktanda Gwarowego im. Renaty Madejczyk  „NIGDY NIE ZAGINIE GÓROLSKIE GODANIE”.

walasiplakat

Przeczytaj także

 REKLAMA