REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

"Kobiety" Aleny Mrekajovej - wernisaż wystawy

"Kobiety" Aleny Mrekajovej - wernisaż wystawy

Tradycyjnie staramy się, by Dzień Kobiet obfitował w wiele atrakcji.

W tym roku spotykamy się nietypowo - nie 8 a 7 marca. Oprócz wielu znakomitych niespodzianek, wśród których znajdzie się m.in. koncert piosenek Seweryna Krajewskiego i Krzysztofa Krawczyka w wykonaniu Krzysztofa Bigaja, przygotowaliśmy dla Państwa niezwykłą wystawę Aleny Mrekajovej pod nazwą„Kobiety”. Wernisaż odbędzie się właśnie w środę 7 marca w Ośrodku Promocji Gminy Węgierska Górka o godzinie 17:00.  

Serdecznie zapraszamy wszystkie Panie i Panów do wspólnego świętowania Dnia Kobiet!

Alena Mrekajová urodziła się w 1977 roku w Námestovie. Mieszka i tworzy w Bobrovie na Słowacji.

Od 2013 roku zaczęła się interesować rzeźbą w drewnie. Później próbowała także rzeźbić w kamieniu - jej pierwszy kontakt z tym materiałem miał miejsce na plenerze rzeźbiarskim w Białym Potoku, gdzie z piaskowca wyrzeźbiła orła.

Inspiracje czerpie z przyrody. Rzeźbi  głównie zwierzęta, ale tematem jej prac są także anioły, pasyjki, sceny biblijne.

 Jej największym marzeniem jest znalezienie się wśród znanych i cenionych rzeźbiarzy. Przybliżają ją do tego: nieustanna praca rzeźbiarska, doskonalenie warsztatu i rozwój poprzez udział w plenerach w Istebnej, Babinie, Královej Studni i Oravskim Białym Potoku.

Przeczytaj także

 REKLAMA