REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Gwiazdy Dni Gminy Węgierska Górka

Gwiazdy Dni Gminy Węgierska Górka

Gmina Węgierska Górka wraz z Ośrodkiem Promocji Gminy Węgierska Górka w pierwszy weekend sierpnia 2023 roku organizuje „XXX DNI GMINY WĘGIERSKA GÓRKA” - najważniejsze i największe wydarzenie kulturalne na terenie naszej gminy!

Jubileuszowe Dni Gminy Węgierska Górka będą świetną okazją do wspólnego świętowania oraz podsumowania wielu lat działalności kulturalnej. Będzie to niewątpliwie święto całej lokalnej społeczności, a także organizacji i przedsiębiorców działających na terenie gminy.

 

Gwiazdami jubileuszowych Dni Gminy Węgierska Górka będą:
 
~ Krzysztof Cugowski z Zespołem Mistrzów
Urodził się 30 maja 1950 roku w Lublinie i z tym miastem związał się na stałe. W 1969 roku z Krzysztofem Brozim i Januszem Pędziszem, założył zespół Budka Suflera. Charakterystyczny, mocny głos Krzysztofa Cugowskiego szybko został dostrzeżony.
W 1974 roku Budka Suflera nagrała swój pierwszy utwór, „Sen o dolinie” i przebojem wdarła się na radiowe listy i do świadomości słuchaczy. Największym sukcesem komercyjnym zespołu była płyta "Nic nie boli, tak jak życie", której sprzedaż przekroczyła milion egzemplarzy. Dzięki temu, w listopadzie 1999, zespół wystąpił w sali Carnegie Hall w Nowym Jorku.
W 2014 roku Krzysztof Cugowski został odznaczony przez prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla polskiej kultury i za osiągnięcia w pracy artystycznej i twórczej. Natomiast w maju 2020, z rąk ministra kultury, otrzymał najwyższe odznaczenie państwowe w dziedzinie kultury i sztuki, złoty medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".
Od 2015 do maja 2018 roku Krzysztof Cugowski współpracował z synami Piotrem
i Wojtkiem, czego efektem był niezwykły, rodzinny projekt Cugowscy. Ich wspólny album pt. „Zaklęty krąg” uzyskał status złotej płyty. W tym czasie wokalista koncertował ze światowej sławy sopranistką - Aleksandrą Kurzak oraz z plejadą polskich artystów.
Od 2017 roku Krzysztof Cugowski niezmiennie występuje i nagrywa w towarzystwie Zespołu Mistrzów złożonym z wybitnych muzyków: Jacek Królik (gitara), Cezary Konrad perkusja), Robert Kubiszyn (gitara basowa), Tomasz Kałwak (instrumenty klawiszowe). Współpraca zaowocowała już ponad setką niezwykłych koncertów i wyjątkowym jubileuszowym albumem 50/70 Moje Najważniejsze. Krążek jest z jednej strony podsumowaniem pięciu dekad artysty na scenie, a z drugiej otwiera nowy rozdział w jego muzycznej podróży. W tej chwili Zespół nagrywa krążek z premierowymi utworami. Nowe wydawnictwo zapowiada utwór "Panaceum" z muzyką Roberta Kubiszyna i słowami Andrzeja Mogielnickiego.
 
~ Kasia Kowalska
Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej znanych i charyzmatycznych postaci na polskiej scenie muzycznej, na której jest obecna od 26 lat. Jej twórczość od samego początku spotkała się z ogromnym uznaniem zarówno fanów, jak i branży muzycznej. Ma w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród, w tym: FRYDERYKI, SUPERJEDYNKI, STATUETKĘ MTV EUROPEAN MUSIC AWARDS „DLA NAJLEPSZEGO POLSKIEGO ARTYSTY” ORAZ PONAD MILION SPRZEDANYCH PŁYT.
Każdy jej album pokrył się platyną lub złotem. W 2018 roku Katarzyna Kowalska wydała nowy album pn. „AYA”. Otrzymała za niego złotą płytę oraz dwie nominację do Fryderyków.
Podczas koncertów nie brakuje największych przebojów artystki, takich jak:
"PROWADŹ MNIE", "ANTIDOTUM", "A TO CO MAM", “SPOWIEDŹ”, “BYĆ TAK BLISKO”, „OTO JA”, "CO MOŻE PRZYNIEŚĆ NOWY DZIEŃ", "COŚ OPTYMISTYCZNEGO", "TO CO DOBRE", A TAKŻE NAJNOWSZYCH: „AYA” CZY "ALANNAH".
 
źródło: OPG Wegierska Górka 

Przeczytaj także

 REKLAMA