REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Przy wspólnym stole, czyli święconka w Cięcinie

Przy wspólnym stole, czyli święconka w Cięcinie

Koło Gospodyń Wiejskich w Cięcinie hołduje prawdziwie staropolskiej 
gościnności. Wyjątkowo uroczysty i świąteczny charakter miało spotkanie w Cięcinie przy wielkanocnym stole. Wprawdzie święta już za nami, jednak warto było wykorzystać ten czas, by podczas wspólnego tradycyjnego świątecznego posiłku złożyć sobie nawzajem życzenia. Spotkanie zorganizowane było przez Koło Gospodyń Wiejskich z Cięciny z myślą o najstarszych mieszkańcach.  Wszystko to po to, by Seniorzy podczas tego spotkania mogli poczuć świąteczny klimat, bo Seniorzy są przecież osobami, które współtworzą lokalną społeczność. 
 
W spotkaniu uczestniczył Wójt Gminy Węgierska Górka Piotr Tyrlik, który podczas podziękowania za zorganizowanie spotkania podkreślił, jak istotna jest zarówno integracja, jak i kultywowanie tradycji. I tak właśnie było przy świątecznym stole w Cięcinie, do którego zasiedli Seniorzy w środę 11 kwietnia.  
 
"Dziękuję naszym dostojnym Seniorom za tę ogromną pracę na rzecz swoich rodzin i naszej małej ojczyzny; dziękuję Wam również za to, że przyjęliście zaproszenie, by wspólnie spędzić ten czas" - podkreślił Wójt Gminy Węgierska górka Piotr Tyrlik. 
ciecinawojt
 
 Te święta obfitują w wiele tradycji pielęgnowanych przez wiele pokoleń. A więc musiała być święconka, pisanki i dzielenie się jajkiem przy składaniu życzeń. Koło Gospodyń Wiejskich szczególnie dba, aby przekazywać staropolskie zwyczaje młodym pokoleniom. Przy odświętnie nakrytych stołach panowała miła, rodzinna atmosfera, która raz jeszcze pokazała, iż potrafimy rozmawiać i wymieniać poglądy. 
 

Przeczytaj także

 REKLAMA