Burmistrz Miasta Żywca

Antoni Szlagor opublikował filmik, w którym wyraża swoje zaniepokojenie możliwoscią wystąpienia koronawirusa w Powiecie Żywieckim. To jednocześnie apel do Starosty Żyweckiego, w którym... zapraszamy do obejrzenia wideo:

 

Kilka godzin po nim jest już odpowiedź Zarządu Powiatu, w której czytamy:

W odpowiedzi na apel Burmistrza Miasta Żywca dotyczący zagrożenia koronawirusem 2019nCoV informujemy, że reagujemy na wszystkie sygnały kierowane do nas z Ministerstwa Zdrowia oraz Inspektoratu Sanitarnego, gdyż zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Żywieckiego jest dla nas najważniejsze.

Ministerstwo Zdrowia wspólnie z Głównym Inspektorem Sanitarnych oraz Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – Państwowym Zakładem Higieny na bieżąco monitoruje sytuację epidemiologiczną w kraju. Zapewnia również, że wszystkie procedury zalecane przez WHO zostały wdrożone.

Jednocześnie informujemy, że na terenie Powiatu Żywieckiego nie potwierdzono jak dotąd przypadku związanego z w/w zagrożeniem. Stosując zasadę mniej pijaru a więcej pracy merytorycznej prosimy o zachowanie umiaru i niepowodowanie niepotrzebnej paniki.

Pomysł pilnego przeniesienia działalności starego szpitala do nowego przyjęliśmy ze zdziwieniem, gdyż w zakresie działalności starego i nowego szpitala nie było i na chwilę obecną niema oddziału zakaźnego, dlatego trudno nam jest odnieść się do tej propozycji.

Informujemy również, że spotkanie dot. zagrożenia epidemiologicznego uzgodniono przed Pana apelem na 2 marca 2020 roku w siedzibie Starostwa Powiatowego w Żywcu.  

Wszystkie
Beskid997
Z regionu
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE