REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Burmistrz, spalarnia i... puzzle
Fot: Towarzystwo na Rzecz Ziemi

Burmistrz, spalarnia i... puzzle

Szanowni Państwo.
Niektóre organizacje starają się wyolbrzymiać fakty, mocno je przeinaczać, działać na własną korzyść, tak aby wprowadzić dezinformację. Nie wpadłbym jednak na to, że można manipulować… puzzlami. Na stronie społecznościowej  mogą Państwo przeczytać post i zobaczyć będące fotomontażem zdjęcie olbrzymich puzzli, jakie instytucja ta podobno przesłała do mnie. Różnice między fotomantażem a prawdą mogą Państwo zobaczyć na załączonych zdjęciach. To piękny i klarowny obraz oczywistej manipulacji, jaką kierują się niektóre stowarzyszenia, we własnych partykularnych interesach i rozgrywkach.
Odwaga Towarzystwa skończyła się na wsadzeniu puzzli do koperty, bez zdania komentarza, czy jakiejkolwiek informacji. Potraktowałem zatem te puzzle jako element promocyjny Towarzystwa i przekazałem je do Miejskiego Centrum Ekologicznego w Żywcu. Niech korzystają z nich dzieci, które je odwiedzają.
Towarzystwo na Rzecz Ziemi napisało u siebie: „Burmistrzowi w ramach rekompensaty wysłaliśmy promocyjne puzzle, żeby mógł zająć się czymś bardziej społecznie użytecznym.”. Zatem by zająć się czymś społecznie użytecznym zapraszam członków Towarzystwa do przeprowadzenia warsztatów ekologicznych w naszym MCE. Mam nadzieję, że w swojej społecznikowskiej postawie, warsztaty te przeprowadzą bezpłatnie, do czego serdecznie zachęcam. Mam tylko nadzieję, że nie będą wyolbrzymiać faktów, jak… puzzli - informuje Burmistrz Miasta Antoni Szlagor.
 
Na fb Towarzystwa na Rzecz Ziemi natomiast czytamy:
Od ponad 2 lat Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Katowicach prowadzi postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowych dla dwóch spalarni odpadów na terenie Żywca. Tymczasem już rok temu burmistrz Antoni Szlagor oświadczył, że miasto rezygnuje z ich realizacji. Niedawno w rozmowie z Radiem Bielsko (https://bit.ly/3oGsXkP) potwierdził to Jerzy Kliś, prezes miejskiej spółki Beskid, która złożyła wnioski do RDOŚ o wydanie ww. decyzji. Jak oświadczył, plany realizacji przedsięwzięć zostały porzucone, a postępowanie kontynuowane jest tylko „dla satysfakcji” wnioskodawcy.
Towarzystwo postanowiło przerwać tą absurdalną ciuciubabkę władz miasta z mieszkańcami przy udziale organów państwa i w ubiegłym tygodniu złożyło wnioski o umorzenia postępowań w przedmiotowych sprawach. Burmistrzowi w ramach rekompensaty wysłaliśmy promocyjne puzzle, żeby mógł zająć się czymś bardziej społecznie użytecznym.
 
puzzle2
 

Przeczytaj także

 REKLAMA