REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Nowy specjalistyczny ambulans dla Ratownictwa Medycznego w Żywcu

Nowy specjalistyczny ambulans dla Ratownictwa Medycznego w Żywcu

Spółka Ratownictwo Medyczne w Żywcu,  uzyskała wsparcie finansowe ze środków dotacji przyznanej z budżetu państwa, przekazanej przez  Wojewodę Śląskiego na zakup nowego  specjalistycznego ambulansu medycznego wraz z wyposażeniem, w tym ze specjalistycznymi, elektrycznie sterowanymi noszami bariatrycznymi, przystosowanymi do pacjentów z dużą wagą do ponad 200 kg.

W dniu 17 luty br. odbyło się symboliczne przekazanie pojazdu, w którym wzięli udział między innymi: Poseł RP Kazimierz Matuszny i Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Powiat Żywiecki reprezentowali przedstawiciele Zarządu Powiatu: Andrzej Kalata, Stanisław Kucharczyk, Adrian Midor, Jan Witkowski, Zbigniew Gąsiorek i Przewodniczący Rady Powiatu Wiesław Sypta wraz z Radnymi Powiatu.

Wartość zakupionego ambulansu wraz z wyposażeniem to 730 000 zł, w tym:

  • Dofinansowanie: 620 000 zł
  • Środki własne Ratownictwa Medycznego w Żywcu Sp. z o.o.: 110 000 zł

Zakupiony ambulans wykorzystywany jest przez Podstawowy Zespół Ratownictwa Medycznego stacjonujący w Żywcu.

„Ta inwestycja znacząco wpłynie na poprawę i wzrost bezpieczeństwa zdrowotnego oraz wzmocni zasoby ochrony zdrowia w Powiecie Żywieckim. Jest to nowoczesny sprzęt, wysokiej klasy, który służył będzie do ratowania życia, zdrowia i niesienia pomocy lokalnej społeczności Żywiecczyzny” – mówi Starosta Żywiecki Andrzej Kalata.

 

źródło: https://zywiec.powiat.pl/

Przeczytaj także

 REKLAMA