REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Wyjątkowe wydarzenie na żywieckim Rynku

Wyjątkowe wydarzenie na żywieckim Rynku

Wspaniała okazja do podziwiania nieba nad nami nadchodzi już jutro!

Zarząd Stowarzyszenia POLARIS – OPP oraz I Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Żywcu serdecznie zapraszają wszystkich pasjonatów astronomii i ciekawskich obserwatorów do udziału w nieodpłatnym pokazie teleskopowym zjawiska astronomicznego, czyli zakrycia planety Wenus przez Księżyc.

Wydarzenie odbędzie się 9 listopada 2023 roku, w czwartek, w godzinach od około 10:00 do 12:30 za dnia. To doskonała okazja, by doświadczyć fascynującego zjawiska astronomicznego bez konieczności posiadania zaawansowanego sprzętu. Wystarczy co najmniej lornetka oraz sprzyjające warunki atmosferyczne.

Zachęcamy do przyłączenia się do wydarzenia na żywieckim Rynku, zwłaszcza szkolne grupy pod opieką nauczycieli. Takie doświadczenie nie tylko poszerzy wiedzę o astronomii, ale również umożliwi dzieciom i młodzieży wspólne zanurzenie się w fascynującym świecie nauki.

Warto zaznaczyć, że wspólne obserwacje tego niezwykłego zjawiska stanowią symboliczną analogię do tych, które osobiście prowadził sam Mikołaj Kopernik 22 marca 1529 roku. Wtedy to, nasz naturalny satelita Ziemi, zakrył planetę Wenus, pozostawiając po sobie niezatarte wrażenie w historii astronomii.

Zapraszamy do przyłączenia się do tego wyjątkowego wydarzenia, które zostało zorganizowane przez Zarząd Stowarzyszenia POLARIS – OPP w ramach obchodów Roku Kopernika 2023 oraz projektu popularyzatorskiego pt. "De revolutionibus". To niepowtarzalna okazja, by uczcić dziedzictwo Kopernika poprzez bezpośrednią obserwację niebiańskiego spektaklu. Niech 9 listopada stanie się dniem odkryć astronomicznych i fascynujących przeżyć pod gwiazdami!

źródło: UM Żywiec

Przeczytaj także

 REKLAMA