REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Chciał zabić ojca?
fot. KPP Żywiec

Chciał zabić ojca?

Próbą zabójstwa skończyła się niedzielna posiadówka przy alkoholu w jednym z żywieckich domów.

W niedzielę po godzinie 20:00 na żywiecką komendę wpłynęło zgłoszenie dotyczące awantury w jednym z domów na terenie Żywca. Po dotarciu pod wskazany adres mundurowi zastali tam ratowników medycznych, którzy udzielali pomocy 61-letniemu mężczyźnie z ranami kłutymi brzucha. Jego stan był bardzo ciężki. 

W toku poczynionych ustaleń wyszło na jaw, że poszkodowany wraz z 33-letnim synem spożywali alkohol. W pewnym momencie emocje wzięły górę i podczas kłótni syn kilkukrotnie ugodził nożem swojego ojca, który w stanie zagrażającym życiu trafił do szpitala. 33-letni agresor został zatrzymany przez policjantów i trafił do policyjnego aresztu.

Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policyjni technicy pod nadzorem prokuratora, którzy zbierali wszystkie ślady i informacje mogące przyczynić się do ustalenia dokładnego przebiegu zdarzenia. We wtorek zatrzymanemu został przedstawiony zarzut usiłowania zabójstwa, za który w więzieniu może spędzić nawet resztę swojego życia. Ponadto na wniosek śledczych i prokuratora został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. 

 

Art. 148.K.K.
§ 1. Kto zabija człowieka, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA