REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Tragedia w Glince - mężczyzny nie udało się uratować...

Tragedia w Glince - mężczyzny nie udało się uratować...

Policjanci z Rajczy ustalają szczegółowe przyczyny i okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło wczoraj w Glince. Podczas kopania studni przysypanych ziemią zostało dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 42-latek, z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Pomimo prowadzonej kilka godzin akcji ratunkowej, drugiego z mężczyzn nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed 14.00 w Glince. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, podczas kopania studni na prywatnej posesji, doszło do osunięcia się ziemi, w wyniku czego przysypanych zostało dwóch mężczyzn. Jeden z nich, 42-latek, został wydobyty i z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Niestety, pomimo prowadzonej kilka godzin akcji ratunkowej, drugiego mężczyzny, 36-latka, nie udało się uratować. Na miejscu obecne były wszystkie służby oraz prokurator. Teraz śledczy będą ustalali szczegółowe przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 glinka 2

Do działań zadysponowano 4 zastępy z JRG Żywiec oraz 3 zastępy z OSP – Glinka, Ujsoły oraz Rajcza. Została również zadysponowana Specjalistyczna Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza z Komendy Miejskiej PSP w Jastrzębiu-Zdroju. Po dojeździe pierwszych sił i środków na miejsce zdarzenia oraz w wyniku rozpoznania stwierdzono, że jedna osoba znajdowała się w osuwisku zasypana do połowy ciała, natomiast druga osoba, z którą nie było kontaktu znajdowała się pod ziemią na głębokości ok. 7 m. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyciągnięciu jednej osoby poszkodowanej z osuwiska i przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego, zabezpieczeniu wykopu za pomocą drewnianych podestów utworzonych z dostępnego na miejscu zdarzenia drewna oraz z wykorzystaniem sprzętu będącego na wyposażeniu Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej, wykonaniu dostępu do osoby przysypanej za pomocą sił własnych rąk przez ratowników zabezpieczonych w uprzęże, linki ratownicze oraz niezbędny sprzęt burzący. O godzinie 19.30 strażacy wydobyli drugiego poszkodowanego i przekazali lekarzowi, który stwierdził zgon mężczyzny. Dalsze czynności prowadziła Policja oraz Prokurator w celu określenia przyczyn powstania tego wypadku. Działania ratownicze trwały blisko 6,5 godziny, uczestniczyło w nich 25 funkcjonariuszy z PSP oraz 14 druhów z OSP, Pogotowie Ratunkowe, Policja, Prokurator oraz Wójt Gminy Ujsoły.

glinka

 

Przeczytaj także

 REKLAMA