REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Kopalnia Turów tematem konferencji prasowej
fot: Informacja prasowa 

Kopalnia Turów tematem konferencji prasowej

W dniu 26 czerwca 2023 r. w Biurze Posła Kazimierza Matusznego w Żywcu odbyła się konferencja prasowa, będąca podsumowaniem sobotniego wiecu Zjednoczonej Prawicy w Bogatyni, na której poruszone zostały tematy dotyczące Kopalni Turów oraz referendum w sprawie przymusowej migracji.

W konferencji uczestniczyli: Minister Funduszy i Polityki Regionalnej Grzegorz Puda, Wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Stanisław Szwed, Poseł na Sejm RP Kazimierz Matuszny, Radny Miasta Bielska-Białej i asystent społeczny Senatora RP Tadeusza Kopcia Marcin Litwin, asystent społeczny Posła na Sejm RP Przemysława Drabka Dominik Białka, Wiceprzewodnicząca Koła Republikanie Małgorzata Pindel, Prezes Koła Republikanie Adam Jakubiec.

- Sprawa Turowa to nie tylko kwestia bezrobocia, ale też suwerenności energetycznej. Nikt nie ma prawa zamykać w Polsce kopalni i zmuszać nas do kupowania prądu z elektrowni czeskich i niemieckich, które Turów otaczają. Politycy opozycji wielokrotnie wprost mówili, że elektrownia i kopalnia w Turowie powinny zostać zamknięte, nie zważając na negatywne skutki i społeczne koszty tych decyzji. Z miłości do Polski będziemy bronić niezależności energetycznej naszego kraju – podkreślali uczestnicy konferencji.

W odniesieniu do pytania czy potrzebne jest przeprowadzenie referendum ws. przymusowej migracji, przedstawiciele Zjednoczonej Prawicy zgodnie odpowiedzieli, że Powinno być przeprowadzone, bo WIĄŻĄCE będzie gwarancją dla wszystkich obywateli, iż żaden rząd nie wyrazi zgody na przymusową relokację. Jako przykład podano, że w zeszłym roku do Europy przybyło ponad 300 tys. nielegalnych migrantów z Azji i Afryki. To osoby, które w żaden sposób nie asymilują się, a wręcz nie przestrzegają prawa i dopuszczają się brutalnych przestępstw.

- Wakacje to czas, kiedy będziemy spotykać się z Polakami, by przed wyborami przedstawić program rządzenia na 3 kadencję. Chcemy też rozmawiać o propozycjach, które już padły i dzięki, którym więcej pieniędzy trafi lub zostanie w kieszeniach Polaków: Program 800+, darmowych państwowych autostradach i darmowych lekach dla kolejnych grup: dzieci i młodzieży oraz ludzi po 65. roku życia. To sprawy, o których mówili nam Polacy i dalej będziemy wsłuchiwać się w ich głos – mówił na zakończenie Poseł Kazimierz Matuszny.

Informacja prasowa Biura Poselskiego

Przeczytaj także

 REKLAMA