REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Nowoczesne ubrania dla strażaków OSP z Gminy Milówka [FOTORELACJA]

Nowoczesne ubrania dla strażaków OSP z Gminy Milówka [FOTORELACJA]

Gmina Milówka, dzięki wsparciu ze środków Funduszu Sprawiedliwości z Ministerstwa Sprawiedliwości, dokonała znaczącego zakupu wyposażenia dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.

W ramach programu "Ochrony interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacji skutków pokrzywdzenia przestępstwem" udało się pozyskać 16 kompletów 3-częściowych ubrań renomowanej marki.

Montaż finansowy tego projektu prezentuje się następująco:
- Całkowita wartość zadania: 88.000,00 zł
- Dotacja Funduszu Sprawiedliwości: 87.120,00 zł
- Środki własne Gminy Milówka: 880,00 zł

OSP Nieledwia i OSP Milówka otrzymały po 4 komplety, OSP Laliki oraz OSP Kamesznica po 3, z kolei OSP Szare 2. 

Zakupione ubrania specjalne nie tylko przyczynią się do podniesienia komfortu i ergonomii pracy strażaków-ratowników OSP, lecz także zwiększą ochronę indywidualną podczas akcji ratunkowych. To inwestycja, która przyczyni się do poprawy gotowości operacyjnej jednostek OSP w Gminie Milówka, znacznie podnosząc poziom bezpieczeństwa mieszkańców, turystów i osób znajdujących się w sytuacji zagrożenia życia, zdrowia i mienia.

Tego typu inwestycje mają również pozytywny wpływ na zainteresowanie służbą w straży pożarnej, kształtując jednocześnie właściwą postawę obywatelską i patriotyzm. Ochotnicze Straże Pożarne stanowią fundament budowania społeczeństwa opartego na wartościach, które skutecznie przeciwdziałają przestępczości.

Dzięki tej inicjatywie, Gmina Milówka staje się jeszcze bezpieczniejszym miejscem, a jej strażacy są lepiej przygotowani do niesienia pomocy w sytuacjach awaryjnych. To kolejny krok w budowaniu silnej społeczności opartej na solidarności i trosce o wspólne dobro.

Fot: Karolina Hojny 

 

Przeczytaj także

 REKLAMA