REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Sprawdź, czy Twój dowód nie stracił ważności

Sprawdź, czy Twój dowód nie stracił ważności

Posługiwanie się dowodem osobistym, którego termin ważności upłynął powoduje negatywne
konsekwencje dla jego posiadacza. Bez ważnego dokumentu nie załatwimy spraw urzędowych ani nie wyjedziemy za granicę, nie mamy możliwości potwierdzenia naszej tożsamości w różnych instytucjach, nie załatwimy spraw w banku.
Szczególnie apelujemy do osób starszych o sprawdzenie terminu ważności dowodu osobistego, czy został on wydany na 10 lat, czy też na czas nieograniczony, by niepotrzebnie nie fatygowały się do Urzędu Gminy.
 
Jeśli obecny dowód osobisty traci ważność, należy złożyć wniosek o jego wymianę na co najmniej 30 dni przed tym terminem.
Wniosek o dowód osobisty można złożyć osobiście w Urzędzie Gminy lub drogą elektroniczną za pomocą platformy ePUAP. Drogą elektroniczną mogą złożyć wnioski osoby posiadające podpis elektroniczny potwierdzony profilem ePUAP (link na stronie obywatel.gov.pl).
W każdym przypadku nowy dokument tożsamości odbierany jest osobiście w Urzędzie, w którym składany jest wniosek.
Aby złożyć wniosek o nowy dowód osobisty w Urzędzie Gminy Węgierska Górka należy zgłosić się osobiście do Urzędu z dowodem osobistym i jednym aktualnym zdjęciem dowodowym. Wypełniony wniosek o nowy dowód urzędnik wydrukuje z systemu. Dane na wniosku należy sprawdzić i wniosek osobiście podpisać.
Szczegółowe informacje związane z dowodem osobistym można uzyskać u pracownika Urzędu Gminy pokój numer 6 lub telefonicznie pod numerem 33 8609752.

Przeczytaj także

 REKLAMA