REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Nowi komendanci w Węgierskiej Górce
Fot: Policja Żywiec

Nowi komendanci w Węgierskiej Górce

Wczoraj w Komendzie Powiatowej Policji w Żywcu odbyło się spotkanie związane ze zmianą na stanowisku Komendanta oraz Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce. Rozkazy o powierzeniu obowiązków na tych stanowiskach, z rąk Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu p.o. nadkomisarz dr Izabeli Boczarskiej, odebrali aspirant sztabowy Mariusz Kopeć oraz starszy aspirant Tomasz Dziergas.

Dzisiaj w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Żywcu odbyło się spotkanie, w czasie którego, Komendant Powiatowy Policji w Żywcu, p.o. nadkomisarz dr Izabela Boczarska, wręczyła rozkaz personalny o powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce aspirantowi sztabowemu Mariuszowi Kopeć. Pani Komendant rozkaz wręczyła również starszemu aspirantowi Tomaszowi Dziergasowi, który otrzymał powierzenie obowiązków na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce.  Pani Komendant pogratulowała awansowanym policjantom i życzyła im sukcesów oraz powodzenia w wypełnianiu obowiązków służbowych na nowych stanowiskach.  Aspirant sztabowy Mariusz Kopeć służbę w policji rozpoczął w 1994 roku. Początkowo związany z Oddziałem Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. W 1999 roku zasilił zespół patrolowy Komisariatu Policji w Rajczy. Po pięciu latach objął stanowisko dyżurnego tego komisariatu. W październiku 2018 roku został dyżurnym zespołu dyżurnych w żywieckiej komendzie policji i na stanowisku tym był przez kolejne trzy lata. W listopadzie 2021 roku został Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce. Od 19 kwietnia tego roku pełni obowiązki Komendanta tego komisariatu.
   
Starszy aspirant Tomasz Dziergas służbę w policji rozpoczął pod koniec 2007 roku. Od początku związany był z Komisariatem Policji w Węgierskiej Górce, gdzie najpierw pełnił służbę jako policjant zespołu patrolowego, następnie jako referent, a po dwóch lata detektyw zespołu kryminalnego. W 2014 roku zasilił Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Żywcu, gdzie po siedmiu latach awansował na stanowisko specjalisty. Od 2 maja tego roku pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce. 

Przeczytaj także

 REKLAMA